Výsledky závodů 2022

Zimní MČR staršího žactva (2022)

O víkendu 10. – 11. 12. 2022 se konalo Zimní Mistrovství České republiky staršího žactva. Závody se uskutečnily zvlášť pro každý ročník.

Pro ročníky 2010 se konaly v Prostějově kde se z SK Kopřivnice nominovali hned čtyři plavci, těmi byli Karolína Kašpárková, Jakub Kvita, Michaela Richterová a Jiří Zátopek.

Ročníky 2009 měli své závody v Trutnově. Zde se bohužel žádnému kopřivnickému plavci nepodařilo nominovat.

Nejstarší žákovské ročníky 2008 závodily na bazéně v Mladé Boleslavi. Tam kopřivnický klub reprezentovali Michaela Babincová, Amálie Dvořáková a Samuel Schneiderka.

Nejúspěšnějším závodníkem byl Jirka Zátopek, který přivezl čtyři cenné kovy. Třikrát se umístil na třetím místě, a to v disciplínách 400 volný způsob, 1500 volný způsob a 200 znak. Své vystoupení završil v závodě 400 polohově, ze kterého přivezl stříbrnou medaili. Ve svých zbývajících závodech se umístil v první pětce!  I přes to, že se o Jirku před závody pokoušela nějaká viróza, dokázal zaplavat tři osobní rekordy a ostatní časy na jejich úrovni.

Ve vysoké konkurenci pěkných umístění dosáhli i další plavci z ročníku 2010. Kuba Kvita se umístil nejlépe na 8. místě, Kája Kašpárková skončila nejlépe 20. a Míša Richterová vybojovala krásné 13. místo.

Díky účasti dvou chlapců a dvou dívek mohl klub sestavit ve vysoké konkurenci smíšenou štafetu na 4×50 VZ, která se umístila na krásném 5. místě.

V ročníku 2008 nejlépe dopadl Sam Schneiderka v disciplíně 200 znak na 5. místě a na 100 znak, kde se umístil šestý.

Amča Dvořáková si nejlépe vybojovala 12. místo a Míša Babincová skončila 24.

Gratulujme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a města v silné republikové konkurenci.

Výsledky: výsledky MČR 2010

                 výsledky MČR 2008

Zimní pohár ČR desetiletých a jedenáctiletých – Morava (2022)

O víkendu 3. – 4.12.2022 se uskutečnily moravské poháry desetiletého a jedenáctiletého žactva. Z našeho klubu se v Havířově představili dva plavci, a to Ondřej Galia a Nikol Vyškovská (ročník narození 2012). Zároveň v Prostějově, na poháru jedenáctiletých žáků, si zaplaval pouze Radim Lacina.

V Havířově si nejlepší umístění našich vybojovala Nikol Vyškovská, která skončila na šestém místě na 100 volný způsob. Ondřej Galia předvedl také skvělé výkony a ve všech svých startech se umístil v první desítce. Oba dva si odváží krásné osobní rekordy a cenné zkušenosti do dalších let.

Na prostějovském bazéně reprezentoval klub již zmíněný Radim Lacina, který si na 400 volný způsob vyplaval krásné šestnácté místo.

Všem reprezentantům blahopřejeme ke krásným osobním rekordům!

Výsledky našich plavců: výsledky Pohár desetiletí (Kopr)

                                          výsledky Pohár jedenáctiletí (Kopr)

Zimní mistrovství České republiky (2022)

Ve čtvrtek 24. listopadu bylo zahájeno Zimní MČR dospělých a juniorů v Plzni.

Z našeho klubu se dokázala nominovat pouze jedna závodnice Šárka Jadrníčková v kategorii mladších juniorek. Mimo její hlavní znakové disciplíny 200, 100 a 50 se jí nakonec podařilo proklouznout z posledního nominačního místa i v disciplíně 200 prsa.

Paradoxně v doplňkové trati 200 prsa si Šárka dokázala vylepšit své sezónní maximum. Cílem sezóny bylo zopakování účasti na mistrovství ČR, což se podařilo. Časy zaplavané na znakových distancích 100 a 200 byly cca jednu vteřinu za osobními rekordy. Toto lze přičíst z větší části nervozitě a svou roli sehrál i nestoprocentní zdravotní stav.

Výsledky: http://výsledky MČR

Krajský přebor MSK – starší žactvo

Dne 18. a 19. 11. 2022 se naši plavci ročníku narození 2008 – 2010 zúčastnili Krajského přeboru staršího žactva. Klub reprezentovalo hned patnáct plavců, někteří z nich si vybojovali i medailová umístění. Plavci bojovali hlavně o nominace na Mistrovství České republiky a většina z nich si zaplavala krásné osobní rekordy. Věříme, že se v co nejvyšším počtu nominují na MČR, které se budou konat v termínu od 10. – 11. 12. 2022.

Celkové výsledky: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7334

Výsledky našich plavců: výsledky KPŽ – starší (Kopr)

Fotky: https://skkoprivnice1.rajce.idnes.cz/KPZ_-_starsi_zactvo/

 

Velká cena Brna (12.11. – 13.11. 2022)

Poslední zastávkou v přípravě před vrcholem sezóny pro naše děvčata v juniorských kategoriích, kterým je Zimní mistrovství ČR, byla Velká cena Brna. Na tyto závody se kvalifikovaly Šárka Jadrníčková, Adéla Kašpárková a Vendula Schwarzová. Poslední ověření formy přineslo pozitivní výsledky. Děvčata prolomila osobní rekordy nebo plavala na jejich úrovni. Teď zbývá jen doufat, že se podaří s dosaženými časy probojovat na Zimní MČR 2022 v Plzni mezi největší republikovou konkurenci.

Celkové výsledky: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7279

Výsledky našich plavců: výsledky VC Brna (Kopr)

 

Krajský přebor MSK – mladší žactvo

V sobotu 12. 11. 2022 se v Kopřivnici uskutečnily Krajské přebory mladšího žactva pro ročníky narození 2011 – 2013. Náš klub reprezentovalo sedm plavců, kterými byli Ondřej Galia, Zoe Hanáčková, Radim Lacina, Terezie Matzke, Zuzana Měhýšová, Jaroslav Růžička a Nikol Vyškovská. Pro mnohé byly tyto závody vůbec prvními. Všichni krásně plavali a bravurně zvládli nervozitu a napětí před svými prvními starty. Ze závodů si odvezli pěkné časy, ale hlavně skvělé a cenné zkušenosti.

Už se na vás těšíme na dalších závodech!

Výsledky: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7333

Výsledky našich plavců: výsledky KPŽ – mladší (Kopr)

Fotky najdete na tomto odkazu: https://skkoprivnice1.rajce.idnes.cz/KPZ_-_mladsi_zactvo/

Axis Cup 2022

Jen týden po Novém Jičíně o prvním listopadovém víkendu, se vydala pětice kopřivnických plavců tentokrát do Jihlavy na 6. kolo Českého poháru Arena Cup 2022, a to konkrétně Amálie Dvořáková, Šárka Jadrníčková, Adéla Kašpárková, Samuel Schneiderka a Vendula Schwarzová. V silné konkurenci to tady na medailová umístění sice nevyšlo, ale závody nám ověřily aktuální formu plavců a ukázaly nám cestu, jak dále pokračovat v přípravě na blížící se závěr sezóny. I přes to si některá děvčata vybojovala postup do finálových závodů.

Celkové výsledky: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/6988

Výsledky našich plavců: výsledky Axis CUP (Kopr)

 

45. ročník Malé ceny Nového Jičína a 31. ročník Ceny Moravské brány

Na koci října 29.10. – 30.10. 2022 se uskutečnily další závody, tentokrát v Novém Jičíně. Těchto závodů se SK Kopřivnice každoročně účastní a velmi často se skvělými výsledky, takto tomu bylo i letos. Ve vysoké konkurenci si z klubu zaplavalo hned šestnáct plavců, kteří si odvezli skvělé časy, krásná umístění a hlavně super zážitky.

Z žáků se nejlépe vedlo Samuelu Schneiderkovi, který si na svých dominantních tratích vybojoval dvakrát první a jedenkrát druhé místo, ke kterým ještě přidal jedno druhé a jedno třetí místo. Třetí příčku vybojovala také Amálie Dvořáková.

V kategorii juniorek si vyplavala první místo Barbora Jalůvková. Druhé místo přidala Šárka Jadrníčková na své dominantní trati a bronz vybojovala Adéla Kašpárková.

Našim plavcům se podařilo sklidit slušnou úrodu brambor. Přivezli hned devět čtvrtých míst!

Odkaz na výsledky: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7609

Výsledky našich plavců: výsledky MCNJ (Kopr)

Plzeňské sprinty 2022

Plzeňské sprinty byly další zastávkou Českého poháru. Z Kopřivnice se zúčastnily čtyři juniorky, kterými byly Šárka Jadrníčková, Barbora Jalůvková, Adéla Kašpárková a Vendula Schwarzová. Pro některé z nich to byly první závody v letošní zimní sezóně a první možnost zaplavat tak kvalitní kvalifikační časy a prověřit formu před nadcházejícím Zimním mistrovstvím ČR.

Některá děvčata zaplavala svá osobní maxima. Většina přihlášených startů se děvčatům povedla zaplavat v očekávaných časech na úrovni osobních rekordů a potvrdit tak trenérům formu a nastavený plán přípravy na MČR.

Odkaz na výsledky: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/6987

Výsledky našich plavců: výsledky Plzeňské sprinty (Kopr)

 

Velká cena Kopřivnice 27. ročník (30.9.-1.10.2022)

Domácí závody přinesly našim plavcům cenné výsledky. Z klubu si zaplavalo celkem 21 plavců v nabité konkurenci. Spousta dětí si odvezla medaile a super zážitky. Na Velké ceně Kopřivnice se každým rokem hodnotí i pořadí nejlepších bodovaných výkonů. Letos se povedlo dostat na stupně vítězů hned čtyřem našim plavcům!

Z ročníku 2006 se na druhém místě umístila Vendula Schwarzová s počtem 522 získaných FINA bodů. Z ročníku 2010 se také na druhém místě umístila Michaela Richterová s počtem 396 FINA bodů. Tentokrát v chlapecké kategorii z ročníku 2010 se opět na druhém místě umístil Jiří Zátopek s počtem 381 FINA bodů. A posledním, kdo se umístil v hodnocení nejlepších bodovaných výkonů, byl Ondřej Galia s počtem 162 FINA bodů. Tento výkon mu zajistil dělené druhé místo.

Celkové výsledky všech plavců naleznete zde: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7395

Další zastávkou jsou Plzeňské sprinty, které se konají 14.-16.10.2022

 

Skvělý úvod zimní sezóny 2022

V sobotu 24.9. se uskutečnily první závody v zimní sezóně 2022, kterými byly KPŽ dlouhých tratí v Havířově. Závodů se zúčastnilo hned 17 našich plavců, kteří absolvovali tratě 800m a 1500m volný způsob. Všichni plavci plavali v osobních rekordech nebo na jejich úrovni. Ze závodů si odvezli skvělé výkony a také krásná umístění. Celkem třikrát se našim plavcům podařilo probojovat na třetí příčku, jednou na druhou a pět našich plavců se stalo přeborníky Moravskoslezského kraje. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci klubu a 30.9. – 1.10.2022 se na vás těšíme na Velké ceně Kopřivnice!

Výsledky najdete na tomto odkazu: https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7332

Fotky naleznete zde: https://skkoprivnice1.rajce.idnes.cz/KPZ_dlouhe_trate_Havirov/                                                                                                                     https://kohi05.rajce.idnes.cz/KPZ_dlouhe_trate_-_MSK/