ZÁVODY

Grand Prix města Bruntálu 2024

V sobotu 23. 3. 2024 se výprava devíti mladých plavců vydala na 15. ročník Grand Prix města Bruntálu.

Našim žákům se podařilo vybojovat šest cenných kovů a dalších sedm umístění na rozšířeném pódiu, která byla oceněna diplomy.

Ondřej Galia si vyplaval stříbrnou medaili na 100 Z, k tomu přidal 5. místo v disciplíně 100 VZ. V celkovém bodovém hodnocení skončil na šestém místě. Nela Macháčková předvedla skvělý závod na 100 P a umístila se na šesté příčce, a to celé v novém osobním rekordu. Aneta Pantůčková vybojovala nejcennější kov v závodě na 50 P. Ve stejné disciplíně na 5. místě doplavala Adéla Šenkeříková, která se prosadila také na 50 M a získala bramborovou medaili. Tadeáš Veselský zvítězil v disciplíně 50 M, na trati 50 Z skončil třetí. Nikol Vyškovská se na 100 VZ umístila druhá a bronz získlala na znakové stovce.

Všem gratulujeme k výskedkům a těšíme se na další závody.

#jednavodajedentym

Výsledky:

Velká cena Olomouce

Dne 16. 3. 2024 se konaly další plavecké závody, tentokrát v Olomouci. Na velkou cenu se vydala šestice plavců z našeho klubu. Závody probíhaly na 50 metrovém bazéně a to byla zejména pro juniory skvělá příležitost zaplavat si kvalifikační časy na nadcházející MČR. Se svými starty se všichni statečně poprali a celkem dokázali pokořit šestnáct osobních rekordů.

Gratulujeme k předvedeným výkonům!

Výsledky klubu:

Plzeňský vytrvalec 2024

Od pátku 1. 3. do neděle 3. 3. 2024 závodila skupina starších žáků a juniorů na Plzeňském vytrvalci. Do Plzně odjela čtveřice závodníků. Byly pokořeny téměř všechny osobní rekordy z dlouhého bazénu, výjimkou nebyla ani medailová umístění.

O nejvíce z nich se postaral Jiří Zátopek, který si vyplaval zlato na 200 Z, čtyřikrát skočil na druhé pozici (200 PZ, 200 M, 200 VZ, 1500 VZ) a bronzovou medaili získal v disciplíně 50 M. Nejcennější kov si také vybojovala Barbora Jalůvková v nejdelší disciplíně 1500 VZ. Vendula Schwarzová na stejné distanci doplavala druhá. Pozadu nezůstal ani Kuba Kvita, který si ve všech svých startech vylepšil osobní rekordy.

K předvedeným výkonům blahopřejeme.

Výsledky: výsledky_vytrvalec

Semifinále MČR družstev 2024

Dne 24. a 25. února 2024 se v Pardubicích konalo semifinále mistrovství ČR družstev. Semifinále bylo rozděleno na dvě skupiny první skupina (A) závodila v Praze a druhá skupina (B) v Pardubicích. Z našeho klubu se dokázalo kvalifikovat družstvo děvčat ve složení Michaela Babincová, Amálie Dvořáková, Šárka Jadrníčková, Barbora Jalůvková, Karolína Kašpárková, Kristýna Konvičková, Michaela Richterová a Vendula Schwarzová.

V obrovské konkurenci velkých klubů obsadila skupina kopřivnických plavkyň v Pardubicích 16. místo pouze pár bodů za PK Zlín a v celkovém součtu obou skupin vybojovala děvčata krásnou 30. pozici.

Děkujeme za reprezentaci klubu.

Mistrovství ČR družstev I. kolo 2024

V sobotu 27. 1. se uskutečnily první plavecké závody v roce 2024. Jednalo se o první kolo Mistrovství ČR družstev. SK Kopřivnice dokázal poskládat celkem dva týmy (ženy a muži). Mužské družstvo tvořilo celkem 9 plavců a ti zvládli nasbírat 8374 FINA bodů, což stačilo na krásné 7. místo v oblasti MSK. Ženské družstvo se s počtem 12910 FINA bodů dokázalo umístit na skvělém 3. místě hned za dvěma družstvy z KPS Ostrava. To jim zajistilo postup do semifinále, které se bude konat v Pardubicích 24. – 25. 2. 2024.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

Výsledky: Bodové_výkony_klubů_FINAL_02