ZÁVODY

KPŽ – dlouhé tratě

V sobotu 23. 9. 2023 se na nově rekonstruovaném bazéně v Karviné konaly Krajské přebory žactva na dlouhých tratích (800 VZ a 1500 VZ). Těchto závodů se zúčastnilo 12 plavců našeho klubu, z toho polovina vybojovala zlatou medaili a většina si zaplavala svá osobní maxima.

Gratulujeme k předvedeným výkonům!

Výsledky klubu: výsledky klubu-KPŽ dlouhé tratě

Letní Mistrovství České republiky

Od čtvrtku 29. 6. do neděle 2. 7. 2023 se v Praze konalo Letní Mistrovství České republiky, které bylo zároveň čtvrtým kolem Českého poháru.

Na těchto závodech náš klub reprezentovala dvojice starších juniorek Šárka Jadrníčková a Vendula Schwarzová.

Tento mítink byl posledním v celkem povedené letní sezóně roku 2023. Časy mírně zaostaly za osobními rekordy, ale vzhledem k podmínkám na venkovním bazéně a obrovské konkurenci to byly závody vcelku vydařené.

Děkujeme holkám za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v zimní sezóně!

Výsledky klubu: výsledky klubu LMČR

Velká cena Nového Jičína

Sedm kopřivnických plavců se v sobotu 24. 6. 2023 zúčastnilo 2. ročníku Velké ceny Nového Jičína. Závody se konaly na venkovním padesátimetrovém bazéně a pro většinu to byly poslední plavecké závody letošní letní sezóny.  Celkem si odvezli deset medailí.

Nejvíce jich posbíral Jirka Zátopek, který zvítězil i v hlavním závodu na 200 PZ. Dále přidal zlatou medaili (200 VZ), dvě stříbrné (100 M, 100 Z) a jeden bronz (50 M). O další se zasloužila Adéla Kašpárková, která si vyplavala tři stříbrné (100 P, 200 P, 200 M) a jednu bronzovou medaili (100 M). A o poslední medaili se postarala Míša Richterová, která na 100 Z skočila třetí.

Všem zúčastněným gratulujeme!

Výsledky klubu: výsledky klubu VCNJ

Letní Mistrovství ČR (r. n. 2009 a 2010)

O uplynulém víkendu 17. 6. – 18. 6. 2023 proběhlo v Plzni Letní Mistrovství České republiky pro plavce ročníku narození 2009 a 2010. Náš klub reprezentovala hned čtveřice plavců Karolína Kašpárková, Michaela Richterová, Jakub Kvita a Jiří Zátopek (všichni r. n. 2010).

Nejlépe si vedl Jirka Zátopek, který všechny své starty proměnil v medaili. Titul Mistra ČR si vyplaval na 200 VZ. Stříbro bral celkem čtyřikrát (200 M, 200 Z, 400 PZ, 400 VZ) a na 1500 VZ skončil třetí. Ke svým medailovým umístěním přidal ještě třetí příčku v celkovém hodnocení DRoP Cupu. O další umístění v TOP10 se postarala Míša Richterová, která skončila desátá na 50 VZ a 100 VZ. Kubovi Kvitovi se nejlépe podařilo zaplavat 1500 VZ, kde skončil na dvanáctém místě. A v tomto i ve všech svých ostatních startech si dokázal vytvořit nové osobní rekordy. Kája Kašpárková plavala na hranici svých osobních rekordů, které stačily nejlépe na dvacáté druhé místo v disciplíně 400 PZ.

Celkové 21. místo zaznamenali ještě ve smíšené štafetě na 4 x 50 VZ.

Gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za reprezentaci klubu!

Výsledky klubu: výsledky klubu MČR Plzeň

Celkové výsledky: LMČRStžactva2023_vysledky

Letní pohár ČR jedenáctiletých – Morava

Ve stejnou sobotu, jako pohár desetiletého žactva, se v Havířově konal Letní pohár jedenáctiletých pro oblast Morava. Z kopřivnického klubu nás reprezentovala hned trojice plavců, kterými byli Ondřej Galia, Nela Macháčková a Nikol Vyškovská.

Nikol se na všechny své starty s výjimkou jednoho umístila v TOP10 a vylepšila si všechna svá osobní maxima. Nela se v letošní sezóně zúčastnila svých prvních závodů a kvalifikace na pohár byla pro ni odměnou a velkou zkušeností. Ondrovi utekla bronzová medaile na 200 volný způsob o pouhých šestnáct setin sekundy a celkově skončil čtvrtý. Do TOP10 se Ondrovi podařilo probojovat ještě dvakrát a to na 400 volný způsob a 100 znak.

Gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Výsledky klubu:  výsledky klubů jedenáctiletí

Celkové výsledky: VÝSLEDKY

Letní pohár ČR desetiletých – Morava

V sobotu 10. 6. 2023 se v Prostějově uskutečnil Letní pohár ČR desetiletého žactva oblasti Morava. Tyto závody byly největší vrchol letní sezóny pro nejmladší plavce. Z našeho klubu se závodů zúčastnil pouze Jaroslav Růžička.

Jaroslav se dokázal hned dvakrát umístit v TOP10, a to na 100 prsa, kde skončil osmý a na 100 znak obsadil desáté místo. V dalších disciplínách si vedl velice dobře a zaplaval si pěkné osobní rekordy.

Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výsledkům!

Výsledky klubu: výsledky klubů desetiletí

Celkové výsledky: Výsledky_PČR_10letých_PV_2023

Letní mistrovství ČR juniorů 2023

Během víkendu od 26. 5. do 28. 5. 2023 se v Liberci konalo Mistrovství České republiky juniorů.  Na závody odjelo celkem pět plavců z kopřivnického klubu pod vedením trenéra Jiřího Jadrníčka. V kategorii mladších juniorů (r. n. 2007 a 2008) náš klub reprezentovali Amálie Dvořáková a Samuel Schneiderka. A ve starší kategorii (r. n. 2005 a 2006) náš klub zastupovala hned tři děvčata, Šárka Jadrníčková, Barbora Jalůvková a Vendula Schwarzová.

Pro všechny bylo Mistrovství České republiky vrcholem letošní letní sezóny a samotná kvalifikace na tento mítink byla pro ně úspěchem a odměnou za velké úsilí věnované přípravě.

Nejlepší umístění zaznamenaly Šárka a Vendula, které se dokázaly kvalifikovat do finále na 200 m znak, kde obě dvě vylepšily své umístění z rozplaveb. V této disciplíně se nakonec Šárka umístila na krásném pátém místě a Vendula skončila sedmá. Další umístění v TOP10 zaznamenala Vendula v disciplíně 1500 m volný způsob a Šárka na 100 m znak.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a k dosaženým výsledkům gratulujeme!

Další výsledky našich plavců z MČR J naleznete zde: výsledky klubů MČR Liberec

Celkové výsledky: výsledky

Krajský přebor staršího žactva – jaro 2023

O uplynulém víkendu (26. – 27. 5. 2023) se v Havířově konal Krajský přebor staršího žactva. Kvalifikační závody na Mistrovství České republiky pro plavce ročníku narození 2009 – 2011.  Náš klub reprezentovalo celkem dvanáct závodníků.

Nejlépe si vedli Michaela Richterová a Jiří Zátopek, kteří všechny své starty proměnili ve zlatou medaili. Dále Karolína Kašpárková vybojovala třikrát umístění na nejvyšším stupni a k tomu přidala ještě dvě stříbra. První místo a stříbrnou medaili slavil také Daniel Šupa. A zisk celkem čtyř bronzových medailí si na půl rozdělili Kristýna Konvičková a Jakub Kvita.

Třešničkou na dortu byla bronzová medaile ve štafetě na 4 x 50 m polohový závod ve složení Daniel Šupa, Jiří Růžička, Jiří Zátopek a Jakub Kvita.

Všem zúčastněným gratulujeme k osobním rekordům a těšíme se na vás na MČR!

Výsledky plavců: výsledky klubů_KPŽ starší

Celkové výsledky: Vysledky_KPZ_HAVIROV_FINAL

Krajský přebor mladšího žactva – jaro 2023

V sobotu 20. 5. 2023 se v Krnově konaly další závody, tentokrát pro naše nejmladší plavce. Přeboru se zúčastnilo devět dětí z SK Kopřivnice. Pro některé to byla úplná premiéra, jiní si zase vyzkoušeli další disciplíny, které dosud ještě nikdy neplavali.

Přeborníky kraje se stali Ondřej Galia, Nikol Vyškovská a Jaroslav Růžička, který si odvezl dokonce tři tituly. Druhé místo si vybojovali Ondřej Galia, Tadeáš Veselský a rovnou dvakrát Jaroslav Růžička. A na bronzové příčce se umístili Eva Pustějovská, Tadeáš Veselský, Nikol Vyškovská a třikrát Ondřej Galia.

Děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a všem zúčastněným gratulujeme!

Výsledky našich plavců: výsledky jednotlivců_KPŽ mladší

Celkové výsledky: Výsledky_KPŽ

Velká cena Pardubic 2023

Od pátku 12. 5. do neděle 14. 5. 2023 se čtyři kopřivnické plavkyně zúčastnily Velké ceny města Pardubic – 2. kolo Českého poháru Arena Cupu.

Do Pardubic odjely: Amálie Dvořáková, Barbora Jalůvková, Adéla Kašpárková a Vendula Schwarzová. Pro děvčata to byly poslední kvalifikační závody na nadcházející Mistrovství České republiky juniorů, které se uskuteční už na konci května.

Holkám se povedlo pokořit spoustu osobních rekordů a posunout se tak v českých statistikách.

Gratulujeme k výkonům a těšíme se na Vás na MČR!

Celkové výsledky: Vysledky-final-komplet

Výsledky našich plavkyň: výsledky klubů_VC Pardubice

ORCA CUP 2023

Od pátku 5. do neděle 7. května 2023 se v Bratislavě pořádaly mezinárodní závody na dlouhém bazéně.

Tohoto mítinku se individuálně zúčastnili čtyři plavci Šárka Jadrníčková, Michaela Richterová, Vendula Schwarzová a Jiří Zátopek. Někteří si poprvé vyzkoušeli finále a dokonce si Jirka vybojoval druhé místo a Míša si vyplavala bronzovou medaili.

Celkové výsledky: výsledky Orca Cup 2023

DRoP Cup 2023

Ve stejnou sobotu jako Západočeský pohár tj. 22. 4. 2023 se konaly závody v Kopřivnici. Drop Cup – Moravskoslezský kraj byl určený pro plavce ročníku narození 2009 – 2013.

Jedná se o závody všestrannosti, kde každý závodník absolvuje pětiboj. Ten se skládá pro dvanáctileté až čtrnáctileté žáky ze čtyř závodů o 100 metrech ve všech plaveckých způsobech (motýlek, znak, prsa, volný způsob) a pátým závodem je buď 400 m volný způsob nebo 200 m polohový závod. U deseti a jedenáctiletých žáků pak čtyři padesátimetrové závody ve všech plaveckých způsobech a 100 m polohový závod. Konečné pořadí poté určuje celkový počet FINA bodů.

Z našeho klubu se zúčastnilo celkem třináct plavců a plavkyň a všichni předvedli parádní výkony.

K dosaženým výsledkům gratulujeme!

Výsledky našich plavců: výsledky klubů_Drop Cup

Celkové výsledky: Vysledky-FINAL

Západočeský pohár 2023

V pátek 21. 4. a v sobotu 22. 4. 2023 se v Plzni uskutečnily další závody na padesátimetrovém bazéně, tentokrát Západočeský pohár.

Z vlastní iniciativy se závodů zúčastnili Samuel Schneiderka a Barbora Jalůvková.

Jejich výsledky naleznete zde: výsledky klubů_Západočeský pohár

Celkové výsledky: Výsledky_ZPČP2023

Velká cena Ostravy 2023

Od 14. 4. do 16. 4. 2023 se konal 30. ročník Velké ceny Ostravy, který byl zároveň prvním kolem Českého poháru. Na tyto závody se dokázalo kvalifikovat celkem sedm plavců z SK Kopřivnice, ale zúčastnilo se nakonec jen šest.

Závodilo se na dlouhém bazéně, kde padaly i nové osobní rekordy. O nejvíce se jich zasloužil Jiří Zátopek, který pokořil všechny své dosud zaplavané časy a dokázal splnit hned čtyři limity do SCM (sportovní centrum mládeže).

Gratulujeme k předvedeným výkonům!

Výsledky našich plavců: VC Ostravy_výsledky klubů

Celkové výsledky: Results-FINAL-GP_OSTRAVA

Velká cena Olomouce 2023

Sobota 25. 3. 2023 byla ve znamení plaveckých závodů. Zatímco někteří žáci a žačky závodili na krajských přeborech dlouhých tratí v Opavě, pro osm děvčat zvolili trenéři meeting Velká cena Olomouce.

Plavalo se na padesátimetrovém bazéně stejně jako v Plzni. Všechna děvčata statečně bojovala a zaplavala si důležité časy pro kvalifikaci na MČR. Celkem bylo pokořeno osmnáct osobních rekordů z dlouhého bazénu.

K předvedeným výkonům gratulujeme!

Výsledky našich plavců: výsledky_VC Olomouce

Celkové výsledky: Vysledky_VC_OL_2023

Jarní krajský přebor žactva na dlouhých tratích 2023

V sobotu 25. 3. 2023 se uskutečnily krajské přebory žactva na 800 a 1500 metrů volný způsob. V Opavě závodilo devět kopřivnických plavců z ročníku narození 2009 – 2012. Téměř všichni si zaplavali osobní rekord a celá výprava přivezla hned šest medailí (2-2-2).

K předvedeným výkonům gratulujeme!

Výsledky našich placů: výsledky_KPŽ_dlouhé tratě

Celkové výsledky: Vysledky_KP_DT_Jaro_2023

Plzeňský vytrvalec 2023

Od pátku 10. 3. do neděle 12. 3. 2023 závodila skupina starších žáků a juniorů na padesátimetrovém bazéně v Plzni.  Do Plzně odjelo celkem 12 závodníků a naše výprava tvořila jednu z nejpočetnějších na těchto závodech. Všichni bez výjimky předvedli výborné výkony a sklidili chválu obou trenérů. Byly pokořeny téměř všechny osobní rekordy z dlouhého bazénu, výjimkou nebyly ani medailová umístění.

Dvě bronzové medaile přivezli Venda Schwarzová (200 VZ, 800 VZ) a Jirka Zátopek (200 M, 200 VZ). Po jedné pak Barča Jalůvková (1500 VZ) a Sam Schneiderka (200 Z).

Dvě stříbra vybojovala Venda Schwarzová (200 Z, 1500 VZ) a jedno přidala Šárka Jadrníčková (100 Z).

A nejcennější kov získali Šárka Jadrníčková (200 Z) a Jirka Zátopek (1500 VZ).

Pozadu nezůstali ani ostatní a všechny předvedené výkony naznačují dobrý vstup do letní sezóny.

K předvedeným výkonům blahopřejeme!

Výsledky našich plavců: Plzeňský vytrvalec – výsledky

Celkové výsledky: Vytrvalec2023_vysledky

Velká cena Opavy 2023

V sobotu 11. 3. 2023 závodili nejmladší plavci na závodech v Opavě. Z našeho klubu se zúčastnilo celkem pět chlapců a čtyři dívky, z nichž pro některé byly tyto závody premiérou.

Všichni si zaplavali čtyři padesátimetrové závody ve čtyřech různých plaveckých způsobech. Nejlepší umístění si vybojovala na 50 m volný způsob Nikol Vyškovská, která skončila na druhém místě. Také na 50 m znak si z Opavy přivezli bronzové medaile Nikol Vyškovská a Ondřej Galia.

Všichni statečně závodili a získali cenné zkušenosti. Gratulujeme k výsledkům, jen tak dál!

Výsledky našich plavců: VC Opavy – výsledky

Celkové výsledky: VcOpava2023_Final

Semifinále MČR družstev 2023 – skupina B

Do semifinále družstev, které se konalo o víkendu 25. – 26.2.2023 na padesátimetrovém bazéně ve Zlíně, se probojovalo družstvo žen z SK Kopřivnice. Do Zlína odjely ve složení Michaela Babincová, Amálie Dvořáková, Nikola Chovanečková, Šárka Jadrníčková, Barbora Jalůvková, Adéla Kašpárková, Nelly Sudová a Vendula Schwarzová.

Zaplavaly si nové osobní rekordy a posbíraly soustu nových zkušeností. V celkovém hodnocení dokázaly získat 11724 FINA bodů, čímž si zajistily skvělé 13. místo.

Gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci klubu!

Výsledky: Bodové_výkony_klubů_final

MČR družstev 2023 – 1. kolo

V novém roce 2023 jsme se zúčastnili prvního kola MČR družstev v Novém Jičíně. Kopřivnický klub dokázal poskládat celkem dvě družstva, jedno dívčí a jedno chlapecké. V poměrně nabité konkurenci se děvčata umístila celkově na krásném čtvrtém místě. Chlapci pak skončili osmí s druhým nejnižším věkovým průměrem. Celkem se závodů zúčastnilo jedenáct děvčat a devět chlapců.

Všem plavcům děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci klubu.

Výsledky: výsledky družstva, Bodové_výkony_klubů_FINAL